BOSJÖKLOSTER GOLFKLUBB
HEMKLUBBENGÄSTMEDLEMJUNIORERTÄVLINGARRESTAURANGSHOP/PROPARTNERS

Deltagare/resultat i seriespel 2019

D 60 
Malmö/Burlöv 28/5  -  Resultat 5:a

Connie Tidlund
Pia Danielsson
Susanne Danielsson

Österlen / Djupadal 18/6  -  Resultat totalt 7:a

Anna-Lena Ohlsson
Connie Tidlund
Gun-Britt Nilsson

Araslöv 13/8

--------------------------

D 70 
Abbekås 21/5   -   Resultat 9:a

Gretel Andersson
Barbro Pettersson
Ann-Kristin Marcusson Frid

Tomelilla 19/6  -  Resultat totalt 8:a

Landskrona 13/8

--------------------------

FOURSOME med Hcp 

Mölle 9/6  -  Resultat 3:a

Jeanette Johansson / Pia Danielson
Kerstin Dahlberg Johansson / Susanne Danielson

Trelleborg 18/8

Bokskogen, Kundsbanan 31/8

--------------------------

SKÅNESERIEN MITT Kat 1 - Hcp 0 - 20-4

Malmö / Burlöv 14/5  -  Resultat 6:a

Anna-Lena Ohlson
Ann-Kristin Marcusson Frid
Connie Tidlund
Jeanette Johansson

Kristianstad 12/6  -  Resultat totalt 5:a

Agneta Johansson
Christina Josefsson
Jeanette Johansson
Pia Selin Rydberg

Degeberga 7/8

Hinton 28/8

Final - ???

--------------------------

SKÅNESERIEN MITT Kat 2 - Hcp 20,5 - 26,4

Örestad 14/5  -  Resultat 3:a

Barbro Pettersson
Birgitta Pahmp
Britt-Marie Abrahamsson
Gun-Britt Nilsson

Araslöv 12/6  -  Resultat  totalt 3:a

Eva Jönsson
Gretel Andersson
Gun-Britt Nilsson
Titti Carlsson

Romeleåsen 7/8  

Lund 28/8  

FINAL - Landskrona 14/9 

--------------------------

SKÅNESERIEN MITT Kat 3 - Hcp 26,5 - 36,0

Kävlinge 14/5 - Resultat 6:a

Ewa Malmström
Christel Pettersson
Kerstin Jönsson
Yvonne Nilsson

Bosjökloster 13/6  -  Resultat totalt 5:a

Eva Malmström
Kerstin Jönsson
Monica Ljungberg
Yvonne NIlsson

Barsebäck 14/8

S:t Ibb 28/8

Final - Abbekås 18/9

 

 

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deltagare/resultat i seriespel 2018

D 60 
Barsebäck 17/5  -  Resultat 4:a

Pia Danielsson
Pia Selin Rydberg

Karin Björkman Björklund

St Arild 12/6  - Resultat totalt 7:a

Connie Tidlund
Pia Selin-Rydberg
Pia Danielsson

Ängelholm 21/8  - Resultat totalt 10:a

Pia Danielsson
Susanne Danielsson
Conne Tidlund

--------------------------

D 70 
Ljunghusen 8/5   -   Resultat 5:a

Birgitta Pahmp
Barbro Pettersson
Ann-Kristin Marcusson Frid

Bokskogen 12/6  -  Resultat totalt 4:a

Agneta Johansson
Christina Josefsson
Ann-Kristin Marcusson Frid

Trelleborg 15/8  - Resultat totalt 5:a

Christina Josefsson
Ann-Kristin Marcusson Frid
Ingrid Petermann

--------------------------

FOURSOME med Hcp

Höganäs 17/6  - Resultat 1:a

Jeanette Johnasson
Anna-Lena Ohlsson
Gretel Andersson
Birgitta Pahmp

Lund 2/7 - Resultat totalt 2:a

Gerd Landgren / Anna-Karin Olandersson
Eva Jönsson / Monica Dremo

Bosjökloster 2/8  -  Resultat totalt 1:a

Anna-Lena Ohlson / Pia Danielsson
Britt-Marie Abrahamsson / Yvonne Nilsson

--------------------------

SKÅNESERIEN MITT Kat 1 - Hcp 0 - 20-4

Araslöv 15/5  -  Resultat 4:a

Susanne Danielsson
Pia Danielsson
Ann-Kristin Marcusson Frid
Agneta Johansson

Barsebäck 13/6  -  Resultat totalt 6:a

Anna-Lena Ohlsson
Pia Rydberg
Anna-Karin Kroon
Ingrid Schönström

Hinton / Rönnebäck 8/8 - Resultat totalt 6:a

Pia Rydberg
Christina Jodefsson
Jeanetter Johansson
Gun-Britt Nilsson

Lund 29/8  - Resultat 1:a, totalt 4:a

Susanne Danielsson
Pia Danielsson
Anna-Lena Olanderson
Gun-Britt Nilsson

FINAL - Mölle 18/9 ------

--------------------------  

SKÅNESERIEN MITT Kat 2 - Hcp 20,5 - 26,4

Hinton / Sofiedal 16/5  -  Resultat 2:a

Gretel Andersson
Eva Jönsson
Gun-Britt Nilsson
Birgitta Pahmp

Bosjökloster  14/6  -  Resultat totalt 1:a

Britt-Marie Abrahamsson
Susanne Leijon
Monica Dremo
Titti Carlsson

Kristianstad 8/8  - Resultat totalt 2:a

Susanne Leijon
Monica Dremo
Gretel Andersson
Titti Carlsson

Kävlinge 28/8  -  Resultat totalt 3:a

Ulla-Britt Evers Lidheimer
Birgitta Pahmp
Britt-Marie Abrahamsson
Kerstin Leijon

FINAL - Trelleborg 18/9 ------

--------------------------

SKÅNESERIEN MITT Kat 3 - Hcp 26,5 - 36,0

Degeberga 16/5 - Resultat 4:a

Ulla-Britt Evers Lidheimer
Inger Olsson
Ylva Sjölin
Yvonne Nilsson

Hinton / Kvarnby 13/6 - Resultat totalt 5:a

Kerstin Leijonqvist
Kerstin Jönsson
Kerstin Dahlberg
Inger Persson

Malmö Burlöv 7/8  -  Resultat totalt 6:a

Kerstin Leijonkvist
Kerstin Jönsson
Viveka Ståhl
Yvonne Nilsson

Örestad 28/8 -  Resultat totalt 5:a

Kerstin Jönsson
Kerstin Lejonqviswt
Ingrid Reis
Ewa Malmström

FINAL - Bokskogen 27/9 -  ------------------

--------------------------

 

 

 

Deltagare/resultat i seriespel 2017

D 60
S:t Arild 9/5  -  Resultat 7:e plats

Karin Björkman Björklund
Pia Selin Rydberg
Ann-Kristin Marcusson Frid

Vasatorp 13/6  - Totalt 8:e plats

Pia Danielsson
Gerd Lundgren
Connie Tidlund

Barsebäck 17/8  - Totalt 9:e plats

Karin Björkman Björklund
Connie Tidlund
Ann-Kristin Marcusson Frid

--------------------------

D 70 
Bosjökloster 9/5   -   Resultat 10:e plats

Monica Elland Dremo
Agneta Johansson
Barbro Pettersson

Abbekås 12/6  - Totalt 10:e plats

Barbro Pettersson
Birgitta Hansson
Eva Jönsson

Ängelholm 15/8  - Totalt 9:e plats

Eva Jönsson
Barbro Pettersson
Agneta Johansson

--------------------------

FOURSOME OPEN

Bokskogen 14/5  -  Resultat 7:e plats

Ann-Kristin Marcusson Frid / Connie Tidlund
Anna-Lena Ohlsson / Ingrid Schönström

Båstad 11/6  -  Totalt 8:e plats

Ann-Kristin Marcusson/Frid / Connie Tidlund
Pia Danielsson / Susane Danielsson

Landskrona 27/8  -  Totalt 8:e plats

Ann-Kristin Marcusson/Frid / Gerd Lundgren
Pia Danielsson / Susanne Danielsson

--------------------------

FOURSOME med Hcp

Höganäs 7/5  -  Resultat 14:e plats

Anna-Karin Kroon / Gerd Lundgren
Camilla Hedberg / Kerstin Dahlberg

Örestad 4/6  - Totalt 12:e plats

Anna-Karin Kroon / Pia Selin Rydberg
Britt-Marie Abrahamsson / Yvonne Nilsson

Romeleåsen 20/8  -  Totalt 8:e plats

Pia Danielsson / Susanne Danielsson
Eva Jönsson / Carina Österström

--------------------------

SKÅNESERIEN MITT - Hcp 0 - 20-4

Eslöv 17/5  -  Resultat 9:e plats

Ann-Kristin Marcusson Frid
Anna-Lena Ohlsson
Monica Elland Dremo
Birgitta Pahmp

Degeberga 14/6  -  Blev 2:a, totalt 5:e plats

Anna-Lena Ohlsson
Ingrid Schönström
Gun-Britt Nilsson
Birgitta Pahmp

Bosjökloster 14/8 - Blev 1:a, totalt 1:a plats

Anna.Lena Ohlsson
Gun-Britt Nilsson
Agneta Johansson
Pia Danielsson 

Kävlinge 24/8  -  Totalt 1:a plats

Anna-Lena Ohlsson
Gun-Britt NIlsson
Pia Danielsson
Ingrid Schönström

FINAL - Hinton 7/9 - Blev 3:a - 1000 kr

Jeanette Johansson
Gun-Britt Nilsson
Ann-Kristin Marcusson/Frid
Pia Sehlin/Rydberg

--------------------------  

SKÅNESERIEN MITT - Hcp 20,5 - 26,4

Malmö/Burlöv 16/5  -  Resultat 5:e plats

Barbro Pettersson
Susanne Leijon
Gretel Andersson
Titti Carlsson

Lunds Gk 7/6  -  Blev 4:a, totalt 5:e plats

Birgitta Hansson
Suanne Leijon
Gretel Andersson
Eva Jönsson

Hintons Sofiedal 2/8  - Totalt 5:e plats

Titti Carlsson
Nina Ohm
Birgitta Hansson
Kerstin Dahlberg

Kristianstad 29/8  -  Totalt 6:e plats

Titti Carlsson
Monica Dremo
Ulla-Britt Lidheimer
Britt-Marie Abrahamsson
--------------------------

SKÅNESERIEN MITT - Hcp 26,5 - 36,0

Vellinge 18/5   -   Resultat 1:a plats

Yvonne Nilsson
Britt-Marie Kvist
Mia Levin
Ewa Malmström

Bosjökloster 13/6  - Blev 2:a, totalt 2:a plats

Ewa Malmström
Carina Österström
Kerstin Jönsson
Kerstin Lejonqvist

Ystad 3/8  -  Avbrutet på grund av dåligt väder

Ewa Malmströn
Mia Levin
Inger Persson
Yvonne Nilsson

Skyrup 23/8 -  Totalt 2:a plats

Mia Levin
Kerstin Jönsson
Viveka Ståhl
Yvonne Nilsson

FINAL - Ystad 21/9 -  Blev 4:a

Yvonne Nilsson
Mia Levin
Carina Österström
Kerstin Lejonqvist

--------------------------

 

 

 

 

 

 

Deltagare 2016

D70 2015-05-20, S:t Arild GK

Monica Elland Dremo
Kerstin Lindström
Eva Jönsson

 

Skåneserien 2015-05-19, Abbekås GK

Pia Selin-Rydberg
Jeanette Johansson

 

D60 2015-05-11, Trelleborg GK

Karin Björkman-Björklund
Connie Tidlund
Ann-Kristin Marcusson Frid

 

Foursome Hcp 2015-05-10, Mölle GK

Camilla Munther/Pia Selin-Rydberg
Irina Pettersson/Ingrid Peterman

 

 

 

 

 

D60 2014-05-19, Bjäre GK

Agneta Johansson
Connie Tidlund
Ann-Kristin Marcusson Frid

Foursome Open 2014-05-11 på Torekovs GK:

Connie Tidlund/Eva Jönsson
Ann-Kristin Marcusson Frid/Katarina Prenell

Skåneserien 2014-04-29 på Barsebäcks GK:

A-klass: Anna-Karin Kroon och Jeanette Johansson

B-klass: Britt-Marie Abrahamsson och Gretel Andersson

Efter första omgångens spel ligger Bosjökloster på undre halvan. Vi tar nya tag och kommer igen nästa omgång som spelas den 24 juni på Allerum. Anmäl dig på listan i vår pärm om du vill vara med eller ring Anna-Karin Kroon, 0704-716602, som är coach för Skåneserien.

BOSJÖKLOSTER GK
Bosjökloster
info@bosjoklostergk.se
Tidbokning 0413-258 96
Kansli 0413-258 58
Restaurang
boka@bosjokloster101.com
Telefon 0413 - 261 01
Shop/Pro
michael.wigh@pgasweden.com
Telefon 0413 - 258 60
  Följ vad som händer
på vår Facebooksida!


Bosjökloster 101
243 95 Höör
Webmaster
webmaster@bosjoklostergk.se
Sitemap
Producerad av mediakonsortiet.se